10KM DE JEBSHEIM 2006
1 KECHAD Nouredine SEM 1972 PCA/ ESR COLMAR AC (68) 32m53s 7
2 REBISCHUNG Claude V1M 1964 ENTENTE HAUTE ALSACE (68) 33m07s 7
3 BUCHER Arnaud SEM 1977 AC CENTRE ALSACE (67) 33m20s 7
4 VITALI Jean-Claude V1M 1963 EHA/ ALTKIRCH A SUNDGAU (68) 33m31s 7
5 JAMING Marc SEM 1974 ESPACE MARATHON (67) 33m46s 7
6 WAGNER Philippe V1M 1966 EHA/ ALTKIRCH A SUNDGAU (68) 33m54s 7
7 PIERRE Sébastien SEM 1979 COLMAR MC (68) 33m57s 7
8 MICHEL Frédéric SEM 1975 GUEBERSCHWIHR (68) 34m52s 6
9 OSTER Frédéric SEM 1971 BARR (67) 35m17s 6
10 WEBER Philippe SEM 1971 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 35m23s 6
11 RETZLAFF Sebastian SEM 1971 TUS LÖRRACH /D 35m34s 6
12 PIERRE Aurélien ESM 1986 PCA/ ESR COLMAR AC (68) 36m32s 5
13 SCHMITT Rémi V1M 1962 COLMAR MC (68) 36m33s 5
14 VOGEL Philippe SEM 1972 AS LA ROBERTSAU (67) 36m46s 5
15 SCHUMACHER Vincent V1M 1963 EGUENIGUE (90) 36m48s 5
16 MUSER Gabriel V1M 1958 PCA/ ESR COLMAR AC (68) 36m56s 5
17 KIEFFER Jean-Marc V1M 1962 COLMAR MC (68) 36m56s 5
18 LENGRAIS Guillaume SEM 1977 ASPTT STRASBOURG (67) 36m57s 5
19 MERCIER Christophe SEM 1979 MULHOUSE (68) 37m02s 5
20 COLLOMBET Guillaume ESM 1986 SG HERICOURT (70) 37m08s 5
21 WEBER Marc V1M 1967 ANA/ SG LA WANTZENAU (67) 37m14s 5
22 WOLF Christian SEM 1973 ARTOLSHEIM (67) 37m16s 5
23 ACKERMANN Benoît V1M 1967 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 37m20s 5
24 MENDEL Damien ESM 1985 VIEUX THANN (68) 37m29s 5
25 KAELBEL Eric SEM 1974 MUHLBACH SUR MUNSTER (68) 37m31s 5
26 LATASTE Pierre V1M 1967 IBA LINGOLSHEIM (67) 37m33s 5
27 SOSIN Fabien ESM 1985 COLMAR MC (68) 37m39s 5
28 HAUCK Cédric SEM 1977 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 37m44s 5
29 COLINET Christophe SEM 1976 BCS/BFA MULLHEIM /FFA 37m49s 5
30 SAGAIRE Marc V2M 1955 IBA LINGOLSHEIM (67) 37m55s 5
31 CHARLES Jérôme SEM 1973 AS LA ROBERTSAU (67) 38m02s
32 LABARRE Denis V1M 1958 COLMAR MC (68) 38m05s 4
33 HÖRSCH Marc SEM 1976 BAD KROZINGEN /D 38m12s
34 BOELLINGER Bruno V1M 1959 ANA/ RAC WISSEMBOURG (67) 38m19s 4
35 MARCUZZI David SEM 1980 BERGHOLTZ (68) 38m20s
36 GEYER Emmanuel SEM 1968 AS CLEMESSY (68) 38m25s
37 BAUER Philippe SEM 1974 AS RIBEAUVILLE A (68) 38m58s
38 GUILLON Alban SEM 1983 ASPTT STRASBOURG (67) 39m00s
39 ROTH Martin ESM 1987 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 39m06s
40 DORIDANT Jean-Philippe SEM 1971 COLMAR MC (68) 39m16s
41 VOIT Jürgen SEM 1969 BAD KROZINGEN /D 39m26s
42 BACANY Charles V2M 1953 WITTENHEIM (68) 39m32s 4
43 BEYSANG Fabrice SEM 1974 JEBSHEIM (68) 39m36s
44 HERTZ William V2M 1957 AS LA ROBERTSAU (67) 39m39s 4
45 GEYLLER Christophe SEM 1968 AS LIEBHERR COLMAR (68) 39m41s
46 PANDOLFO Sophie-Emman. SEF 1971 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 39m52s 7
47 DEMARCHE Paul V2M 1957 SOLEA MULHOUSE (68) 39m57s 4
48 LAMY Pierre V1M 1962 COLMAR MC (68) 40m00s
49 MILAN Jean-François V2M 1956 COLMAR (68) 40m13s
50 SCHALK Jean SEM 1971 BINDERNHEIM (67) 40m13s
51 HABER Rémy V1M 1967 RUMERSHEIM LE HAUT (68) 40m15s
52 LESSER Eric SEM 1968 COLMAR (68) 40m18s
53 SCHUPP Jean V1M 1961 PASS RUNNING 40m20s
54 TONUS Benjamin V2M 1953 CA CONDE TORIGNY (50) 40m21s
55 HAENIG Claudine SEF 1970 EHA/ US THANN A (68) 40m23s 7
56 PIANETTI Dominique V2M 1957 EHA/ US PULVERSHEIM (68) 40m24s
57 GIROUD Maurice V3M 1947 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 40m38s
58 EWERT Alain V1M 1960 EST LAIT (68) 40m39s
59 IFFRIG Etienne V2M 1949 ANA/ RAC WISSEMBOURG (67) 40m48s
60 COLLOMBET Jacques V2M 1955 SG HERICOURT (70) 40m49s
61 ZAEPFFEL Thomas SEM 1974 COLMAR MC (68) 40m54s
62 HEBDING Gilles V1M 1962 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 41m12s
63 VOISIN Anthony SEM 1970 BISCHWIHR (68) 41m17s
64 ZEHLER Daniel V2M 1956 GRIESBACH AU VAL (68) 41m26s
65 WALZER Brice ESM 1985 ASPTT STRASBOURG (67) 41m30s
66 DISS Christophe V1M 1963 APV MULHOUSE (68) 41m30s
67 PITROU Vincent SEM 1974 COLMAR (68) 41m33s
68 ANGST Jean-Marc V1M 1960 AS LA STEIGEOISE (67) 41m39s
69 SCHATZ M.-Christine V1F 1965 SPORT 2000 SELESTAT (67) 41m45s 6
70 PEPITONE Daniel V2M 1950 ROSENWILLER (67) 41m46s
71 CARTIER David SEM 1971 TRI. COLMAR (68) 42m03s
72 ADONETH Fabien V1M 1966 KINTZHEIM (67) 42m05s
73 PUECH Alexandre SEM 1973 EBERSHEIM (67) 42m08s
74 BEN M'BAREK Nasri SEM 1972 KINGERSHEIM (68) 42m11s
75 SCHERMESSER Bernard V2M 1955 WITTENHEIM (68) 42m28s
76 STOCKBAUER Christian V1M 1967 AC CENTRE ALSACE (67) 42m34s
77 BASS Jean-Luc V1M 1967 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 42m39s
78 WEBER Jean-Pierre V3M 1941 AS MUNSTER A (68) 42m42s
79 BENOIT-GONIN Daniel V1M 1966 ANDOLSHEIM (68) 42m51s
80 SCHMITZ Claude V2M 1956 COLMAR MC (68) 42m58s
81 COURAGEUX Eric V1M 1967 COLMAR (68) 43m02s
82 MEYER Jacky V3M 1947 AS RIBEAUVILLE A (68) 43m03s
83 HAENTZLER Patrice V1M 1961 ASPTT MULHOUSE (68) 43m10s
84 COLLINET Christian V2M 1956 GEORGIA PACIFIC (68) 43m13s
85 SPEISSER Arnaud CAM 1991 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 43m14s
86 WEISS Jean-Bernard V2M 1951 WINTZENHEIM AC (68) 43m14s
87 FRECHARD Philippe V2M 1957 AS RIBEAUVILLE A (68) 43m17s
88 SCHMITT Joël V1M 1962 PCA/ CCA ROUFFACH (68) 43m17s
89 TRAPANI Pascal V1M 1963 WINTZENHEIM AC (68) 43m22s
90 CORBAN Daniel V1M 1963 AS LIEBHERR COLMAR (68) 43m29s
91 STOFFEL Bénédicte SEF 1980 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 43m43s 5
92 DE LOS RIOS Patrick V1M 1967 SP ARTZENHEIM (68) 43m49s
93 ROESS Jean V3M 1947 PASS RUNNING 43m54s
94 JOHANN Hubert V1M 1959 EHA/ US PULVERSHEIM (68) 44m12s
95 SCHWEISS Gérard V3M 1946 AS MUNSTER A (68) 44m13s
96 BERINGER Franck SEM 1975 MUNSTER (68) 44m30s
97 NADJI Mohamed V3M 1940 LOGELBACH (68) 44m36s
98 STENGEL Franck SEM 1969 HOCHFELDEN (67) 44m40s
99 ERDINGER Gérard V2M 1955 COLMAR MC (68) 44m43s
100 DONISCHAL Xavier V1M 1959 EHA/ US PULVERSHEIM (68) 44m47s
101 DIDIER François V1M 1959 CIAL RC (68) 44m53s
102 ALDOSA Jean-Pierre V2M 1954 MAISONSGOUTTE (67) 44m55s
103 GUGELMANN Alain CAM 1990 EP FESSENHEIM (68) 44m58s
104 CHEBLI Mebarek V3M 1939 WINTZENHEIM AC (68) 45m01s
105 GUIRA Aïssa V2M 1954 COLMAR (68) 45m03s
106 BUCHY Chrétien V2M 1956 PASS RUNNING 45m04s
107 ROMMER Philippe V1M 1964 ARTZENHEIM (68) 45m08s
108 BERGEON Matthieu SEM 1979 COLMAR MC (68) 45m08s
109 HISSLER Fabienne V1F 1958 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 45m10s 5
110 AQUINO Francesco SEM 1973 RICHTOLSHEIM (67) 45m19s
111 DELAFORGE Bernard V3M 1941 PCA/ CCA ROUFFACH (68) 45m30s
112 BALTHAZARD Gilles V2M 1955 ORBEY RC (68) 45m32s
113 STEIBEL Yvan SEM 1968 RICHTOLSHEIM (67) 45m35s
114 CALLEA Guy V1M 1961 COLMAR (68) 45m40s
115 HOAREAU Hervé SEM 1972 BLODELSHEIM (68) 45m45s
116 WERMELINGER Laurent SEM 1970 ACSP MULHOUSE (68) 45m45s
117 HORRENBERGER Jean-Noël SEM 1974 HORBOURG WIHR (68) 45m50s
118 MULLER Thierry V1M 1958 BISCHWIHR (68) 45m56s
119 CHENAL Pascal V2M 1957 GEORGIA PACIFIC (68) 46m05s
120 ADONETH M.-Christine V1F 1967 KINTZHEIM (67) 46m11s 4
121 BIDALOT Céline SEF 1980 PCA/ CCA ROUFFACH (68) 46m17s
122 DELACOTE Evelyne V1F 1960 ORBEY (68) 46m19s 4
123 KLIPFEL Gilles SEM 1983 GRUSSENHEIM (68) 46m30s
124 RINALDI Bruno SEM 1973 BRETTEN (68) 46m33s
125 MULLER Patrick V1M 1963 COLMAR MC (68) 46m34s
126 FRITSCH Christophe JUM 1989 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 46m35s
127 SCHAEFFER Rémy V2M 1957 NEUBOIS (67) 46m42s
128 BAUMANN Christian V1M 1964 TE HILD (68) 46m46s
129 RODRIGUES José V1M 1960 TE HILD (68) 46m47s
130 SPEISSER Guy V1M 1965 EP FESSENHEIM (68) 46m47s
131 ROUAULT Françoise V2F 1952 PASS RUNNING 46m50s 4
132 BERARD François V1M 1959 ASPTT MULHOUSE (68) 47m10s
133 SANDMANN Pierre SEM 1981 COLMAR (68) 47m13s
134 EECKHOUT Adeline SEF 1980 OXYGENE (68) 47m17s
135 PETER Pierre V2M 1950 OXYGENE (68) 47m17s
136 SEIGNEUR Sonia SEF 1973 OBERSAASHEIM (68) 47m21s
137 HAUMESSER Mathieu SEM 1982 KC HORBOURG WIHR (68) 47m29s
138 STOFFEL Thimothée ESM 1985 JEBSHEIM (68) 47m30s
139 SCHOENIG Fabien SEM 1969 ASPACH (68) 47m32s
140 SCHELCHER Christian V1M 1960 WICKERSCHWIHR (68) 47m44s
141 BERINGER Maurice V2M 1956 COLMAR (68) 47m48s
142 COURDIER Philippe V2M 1957 VOGELGRUN (68) 47m56s
143 WALTOSZ Patrick V2M 1956 WITTELSHEIM (68) 47m58s
144 ZIMMERMANN Annie V1F 1960 SELESTAT (67) 48m00s 4
145 VERDUCI Armand V3M 1947 EHA/ US PULVERSHEIM (68) 48m09s
146 MOULIN Daniel V1M 1961 EHA/ US PULVERSHEIM (68) 48m15s
147 NIGGEL Bernadette V1F 1958 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 48m23s
148 FRANCK Fabien SEM 1979 KUNHEIM (68) 48m32s
149 BISCHOFF Christian V2M 1955 ROUFFACH (68) 48m37s
150 MARY Laetitia V1F 1966 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 48m45s
151 SIMON Michel V2M 1957 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 48m45s
152 FRIEH Fabrice SEM 1968 HORBOURG WIHR (68) 48m46s
153 BOLOGNINI Eric V1M 1959 SOLEA MULHOUSE (68) 48m52s
154 PFANN Richard V1M 1961 EICHHOFFEN (67) 49m14s
155 KROPP Sigolène SEF 1972 EHA/ US THANN A (68) 49m51s
156 TARDY Didier SEM 1969 OHNENHEIM (67) 49m52s
157 IARIA Gesualdo V1M 1964 WITTENHEIM (68) 50m00s
158 HESTIN Michel V2M 1949 COLMAR (68) 50m01s
159 BROC Jean-Sébastien V1M 1960 OHNENHEIM (67) 50m08s
160 JUCHERT Jean-paul V1M 1965 HEIDOLSHEIM (67) 50m16s
161 BAUMEISTER Véronique SEM 1971 SELESTAT (67) 50m18s
162 HEIDMANN John SEM 1968 GUEBWILLER (68) 50m22s
163 MASSON Dominique V1M 1960 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 50m25s
164 WANTZ Christian V2M 1954 COLMAR MC (68) 50m30s
165 TOCCO Robert V1M 1959 OXYGENE (68) 50m32s
166 COSENRA Matteo V2M 1956 ORBEY (68) 50m49s
167 NUSSBAUM René Michel V3M 1945 EHA/ ALTKIRCH A SUNDGAU (68) 50m58s
168 SPEISSER Isabelle V1F 1965 EP FESSENHEIM (68) 51m09s
169 GILLIG Bénédicte V1F 1958 PCA/ ESR COLMAR AC (68) 51m20s
170 DOTZLER Laurent SEM 1968 HETTENSCHLAG (68) 51m23s
171 SCHAFFHAUSER Angélique SEF 1982 SOULTZEREN (68) 51m52s
172 DAVID Daniel V1M 1961 ALBE (67) 52m06s
173 OLIVEIRA Emmanuel V1M 1962 STE CROIX EN PLAINE (68) 52m06s
174 SENOT Eric SEM 1982 MULHOUSE (68) 52m10s
175 BRAND Louis V3M 1944 ASPACH (68) 52m29s
176 STRAUEL Jean-Paul V2M 1950 PCA/ CSL NEUF-BRISACH (68) 52m30s
177 SCHALK François SEM 1972 BINDERNHEIM (67) 52m33s
178 LEUCK Joëlle V2F 1955 ENSISHEIM (68) 52m40s
179 ROUSSEL Jean-Pierre V3M 1946 BURES SUR YVETTE (91) 52m41s
180 FONDADOUZE Christophe V1M 1966 FC JEBSHEIM (68) 52m56s
181 RINELER Denis V2M 1954 COLMAR MC (68) 53m43s
182 WALZER Catherine V1F 1960 VIEUX THANN (68) 54m16s
183 BAHRY Philippe V1M 1959 BISCHWIHR (68) 54m17s
184 RISACHER Bernard V2M 1957 ENSISHEIM (68) 54m24s
185 EWERT Carine V1F 1964 ENSISHEIM (68) 54m50s
186 BAUER Jean-Marie V3M 1947 SOLEA MULHOUSE (68) 55m14s
187 HOMBERG Françoise V1F 1966 BISCHWIHR (68) 55m24s
188 HECHT Paul V3M 1946 COLMAR (68) 55m36s
189 GAUDEL BRIGITTE V1F 1964 COLMAR (68) 55m45s
190 BAGY Pierre V1M 1964 ST HIPPOLYTE (68) 55m45s
191 GREIGERT Vanessa ESF 1987 PCA/ A VOLGELSHEIM (68) 55m57s
192 GREIGERT Robert V2M 1953 PASS RUNNING 55m58s
193 WEIGEL Pascal V2M 1957 JC KUNHEIM (68) 56m52s
194 WYPYCH Michel V4M 1937 AC BARR (67) 56m54s
195 STOELTZLEN Roland V2M 1954 PASS RUNNING 57m48s
196 STEIBEL Jean-Marie V3M 1946 AC CENTRE ALSACE (67) 57m55s
197 GORR Liliane V2F 1955 COLMAR MC (68) 58m04s
198 EGELE Danielle V1F 1961 COLMAR MC (68) 58m26s
199 HOMBERG Claus-Dieter V1M 1967 BISCHWIHR (68) 59m24s
200 WOJTAS Suzanne V1F 1960 EHA/ US PULVERSHEIM (68) 00m55s
201 ROGLER Marie V1F 1965 RIEDWIHR (68) 01m19s
202 ANSTETT Paul V2M 1948 SAINT-LOUIS RC (68) 01m37s
203 SCHWEYER Jean-Pierre V2M 1954 SOCOMEC BENFELD (67) 02m48s
204 MARCUZZI Amérigo V3M 1946 AS CLEMESSY (68) 04m45s
205 BARBISCH Joseph V3M 1942 EP FESSENHEIM (68) 04m49s
206 WEBER Jacques V2M 1948 WOLFISHEIM (67) 05m09s
207 CASTALAN Bernard V3M 1945 BOUROGNE (90) 07m51s
208 SCHUPP Yvonne V1F 1963 PASS RUNNING 09m38s
209 SURBER Otto V4M 1930 TV IHRINGEN /D 25m38s